Nasz serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.

Zamknij

Przejdź do treści

Przyłącz się do kampanii tymrazemglosuje.eu

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do zaangażowania się w kampanię “Tym razem głosuję”, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku. Kampania jest apolityczna – nie wspiera żadnej partii czy ruchu politycznego ani kandydatów, ale promuje znaczenie wyborów i rolę Parlamentu Europejskiego jako jedynej instytucji Unii Europejskiej wybieranej bezpośrednio przez obywateli.

Jak się zaangażować?

Prosimy o rejestracjację na stronie tymrazemglosuje.eu. Dzięki temu będziemy mogli regularnie informować Państwa o kampanii informacyjnej, o wydarzeniach organizowanych przez nasze biuro i o tym, jak można się zaangażować, by przekonywać do głosowania rodzinę i znajomych. Rejestrując się można używać imienia i nazwiska albo nazwy reprezentowanej przez siebie organizacji czy instytucji.

Z chwilą rejestracji otrzymają Państwo spersonalizowany link, którym można dzielić się ze znajomymi (np. w mediach społecznościowych) i na bieżąco śledzić, ilu użytkowników udało się Państwu zachęcić do przyłączenia się do kampanii. Prosimy, by zachęcali Państwo swoich odbiorców do rejestracji i deklarowania, jak chcieliby zaangażować się w kampanię tymrazemglosuje.eu.

Dołączywszy do społeczności “Tym razem głosuję” , będą Państwo regularnie otrzymywać biuletyny (newslettery) z informacjami o wyborach, o konkursach i o sposobach, w jaki można się włączyć w działania informacyjne. Można także zaznaczyć w swoim profilu interesujące Państwa tematy (np. ochrona środowiska, unijne programy dla młodych ludzi itp.).

Na platformie dostępna jest również mapa wydarzeń„ za jej pośrednictwem można zgłaszać swoje uczestnictwo w wydarzeniach i zapraszać do udziału innych. Prosimy o kontakt z naszym biurem, jeśli będą Państwo organizować wydarzenie związane z wyborami – możemy udostępnić je na tymrazemglosuje.eu, zapewniając w ten sposób dodatkową promocję.

Na naszej stronie internetowej europarl.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą wyborom, w której znajdą Państwo materiały do udostępnienia np. w mediach społecznościowych i przydatne informacje o wyborach.

Parlament Europejski przygotował‚ ponadto stronę internetową wybory-europejskie.eu. Na stronie znajduje się m. in. przejrzysty przewodnik dla wyborców o zasadach głosowania w Polsce i za granicą. Dodatkowo, by wesprzeć naszych partnerów i wolontariuszy w informowaniu o Unii Europejskiej i o Parlamencie Europejskim, przygotowaliśmy stronę  “Co Europa robi dla mnie”. To interaktywna, wielojęzyczna platforma stworzona przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego, która prezentuje pozytywne zmiany, jakie UE wnosi w życie ludzi. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla ich regionu oraz w obszarze ich zainteresowań zawodowych lub prywatnych. Strona ta tworzona jest na bieżąco. W najbliższych tygodniach pojawi się na niej jeszcze więcej materiałów.

Z myślą o nadchodzących wyborach stworzyliśmy także nową aplikację mobilną Citizens’ App na urządzenia z systemami iOS i Android, która ma pomóc obywatelom w odkrywaniu, co UE zrobiła, robi oraz będzie dla nich robić. Citizens’ App umożliwia m. in. dostęp do treści multimedialnych (takich jak filmy wideo, podcasty i pokazy slajdów), pomaga odkrywać lokalne i krajowe inicjatywy dotyczące 20 różnych zagadnień oraz stanowi źródło informacji o wydarzeniach związanych ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Aplikacja Citizens’ App jest dostępna w 24 językach w sklepach:

  • Apple Store
  • Google Play.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce w mediach społecznościowych

Zapraszamy do śledzenia naszych kont w mediach społecznościowych, na których na bieżąco zamieszczamy informacje o wyborach i treści, które mogą Państwo udostępniać w swoich sieciach kontaktów:

Przy okazji polecamy najnowsze prognozy podziału miejsc w przyszłym Parlamencie Europejskim.

W razie pytań prosimy o kontakt na epwarszawa@europarl.europa.eu.

Parlament Europejski - Biuro Informacyjne w Polsce

newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dalsze komunikaty dotyczące konkursu. Uwaga! Rejestracja do newslettera nie jest tożsama z rejestracją do konkursu! Aby zarejsterować się do konkursu, wypełnij formularz rejestracyjny.