Nasz serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.

Zamknij

Przejdź do treści

Euroscola w obiektywie uczniów

Wyjazd do Strasburga w ramach konkursu Euroscola nie jest zwykłą wycieczką. Zobacz zdjęcia wykonane przez uczniów, którzy odwiedzili Parlament Europejski i wzięli udział w jego młodzieżowej sesji. Relacje nauczycieli przeczytasz tutaj.

Wśród głównych korzyści płynących z konkursu uczestnicy wymieniają możliwość rozwijania umiejętności konstruktywnej pracy w grupie, a także sposobność zapoznania się z zasadami działania i strukturą instytucji unijnych.

Grupa uczniów z Technikum Leśnego w Białowieży zasiadła w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego wraz z rówieśnikami z innych państw członkowskich.

Jednym z ważniejszych aspektów wyjazdu do Strasburga była możliwość integracji i wymiany doświadczeń z młodymi osobami z innych państw.

Uczeń VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie zdecydowanie pozytywnie ocenia wyjazd w ramach Euroscoli: „Przyniósł mi i moim znajomym wiele radości i satysfakcji, wiele dowiedziałem się o idei integracji europejskiej, a poprzez udział w pozorowanych “obradach” Parlamentu Europejskiego miałem okazję poznać wielu fantastycznych i ambitnych młodych ludzi z całej Europy”.

„Największą zaletą jest okazja poznania innych spojrzeń na Europę i na samą ideę integracji europejskiej; kontakt z osobami z Portugalii czy Danii pokazuje nam, ile mamy wspólnego, co pomaga współtworzyć prawdziwą, a nie wyimaginowaną wspólnotę” – dodaje.

Uczniowie i uczennice mieli także okazję zwiedzić Strasburg. Niektóre grupy zatrzymywały się też w innych miejscach po drodze do stolicy europejskiego parlamentaryzmu.

Wieczór był czasem wolnym po dniu spędzonym w Parlamencie Europejskim.

Po drodze do Strasburga wiele ciekawych miejsc zobaczyła grupa uczniów i uczennic z Technikum Leśnego w Białowieży. Dla niektórych była to pierwsza okazja, aby wyjechać za granicę.

Wyjazd w ramach Euroscoli był dla uczestników okazją do integracji z rówieśnikami, poznania innych krajów oraz nawiązania kontaktów zagranicznych.

I na koniec obowiązkowe grupowe selfie:)

Parlament Europejski - Biuro Informacyjne w Polsce

newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dalsze komunikaty dotyczące konkursu. Uwaga! Rejestracja do newslettera nie jest tożsama z rejestracją do konkursu! Aby zarejsterować się do konkursu, wypełnij formularz rejestracyjny.