Nasz serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.

Zamknij

Przejdź do treści

Euroscola w obiektywie opiekunów

Wyjazd do Strasburga w ramach konkursu Euroscola nie jest zwykłą wycieczką. Zobacz zdjęcia wykonane przez opiekunów grup szkolnych, które odwiedziły Parlament Europejski. Relacje nauczycieli przeczytasz tutaj.

Grupa uczniów i uczennic na tle Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Program Euroscola umożliwia młodzieży wymianę międzykulturową z rówieśnikami z innych krajów.

 

Grupa młodzieży i ich opiekunki z Częstochowy.

 

W czasie sesji zorganizowanej w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego każda szkoła ma okazję się zaprezentować. Uczniowie spotykają się także z pracownikami Parlamentu.

 

Wizyta w Strasburgu nie może obyć się bez zwiedzenia miasta. Tu grupa uczniów na strasburskiej starówce.

 

W Strasburgu uczestnikom i uczestniczkom programu szczególnie podobała się architektura w stylu colombage.

 

Uczniowie Technikum Leśnego w Białowieży zwiedzili także strasburską katedrę.

 

Nauczycielki z VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie w hallu gmachu Parlamentu Europejskiego.

 

Występ uczniów i uczennic z Technikum Leśnego w Białowieży na sali  plenarnej Parlamentu Europejskiego. Grupa reprezentowała swoją szkołę w mundurach, grając na rogach myśliwskich.

 

Pani Iweta Przygodzka wraz z grupą swoich uczniów. Dzięki konkursowi Euroscola młodzież uczy się otwartości, poznaje kultury innych krajów europejskich, a także ma okazję ćwiczyć język angielski, francuski lub niemiecki.

 

Każda szkoła ma możliwość zaprezentowania się na forum przed pozostałymi uczestnikami.

 

Grupy na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego. Mamy nadzieję, że po pandemii koronawirusa Euroscola znów zawita w to miejsce!

Parlament Europejski - Biuro Informacyjne w Polsce

newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dalsze komunikaty dotyczące konkursu. Uwaga! Rejestracja do newslettera nie jest tożsama z rejestracją do konkursu! Aby zarejsterować się do konkursu, wypełnij formularz rejestracyjny.